نادر شكری خبر داد؛

برگزاری لیگ كشوری یوگا در دو سطح

برگزاری لیگ كشوری یوگا در دو سطح

رئیس انجمن یوگا از برگزاری لیگ کشوری این رشته در دو سطح آماتور و حرفه ای اطلاع داد و اظهار داشت: نفرات برتر لیگ سراسری ورزش یوگا به تیم ملی راه پیدا می کنند.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، نادر شکری رئیس انجمن یوگا اظهار داشت: مسابقات سراسری یوگا در دو سطح A و B و در 6 گروه سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان، بزرگسالان، میانسالان و پیشکسوتان برگزار می شود.
شکری ضمن اشاره به نحوه حضور شرکت کنندگان در این لیگ خاطرنشان کرد: شرکت کنندگان موظف می باشند 6 حرکت از میان حرکاتی که در شناسنامه حرکات آسانا در دو بخش در سایت ثبت نام مسابقات وجود دارد و به استان ها هم ابلاغ می شود، در یک ویدئوی ۱۸۰ ثانیه ای تهیه نمایند و در وبسایت لیگ بارگذاری کنند. هر شرکت کننده تنها می تواند در یک کلاس شرکت نماید.
وی اضافه کرد: ۳۶ نفر از کلاس A و ۳۶ نفر از کلاس B در دو گروه آقایان و بانوان قهرمان خواهیم داشت. همینطور هر ورزشکار به جهت حضور خود در این لیگ، رنکینگ خواهد داشت و این رنکینگ در رویدادهای آتی هم لحاظ خواهد شد. همینطور شرایط اختصاصی برای کلاس A و B وجود دارد. در کلاس A حرکات منطبق با سطح جهانی است و در کلاس B افراد منطبق با سطوح فنی مصوب در نظر گرفته شده است.
رئیس انجمن یوگا افزود: به علت حرفه ای تر بودن کلاس A این بخش در دو مرحله برگزار می شود. در مرحله اول ورزشکاران از سراسر کشور از تاریخ ۲۰ اردیبهشت تا ۳ خرداد اجازه بارگذاری فیلم حرکات را دارند و تنها یک مرتبه بارگذاری خواهند کرد. بعد از انجام داوری آنها در سطح رقابت استانی، نفرات برتر اول تا سوم هر استان در شش گروه سنی به مرحله کشوری راه خواهند یافت و راه یافتگان مجدداً با شرکت در مرحله دوم، در سطح کشوری به رقابت خواهند پرداخت.
وی در ادامه توضیح داد: در کلاس A ورزشکاران از سراسر شهرستانهای استان های سراسر کشور شرکت خواهند کرد و بعد از انجام داوری مرحله اول در هر استان، ما ۳۶ نفر برترین های هر استان را خواهیم داشت که از هر استان به سطح بعدی راه خواهند یافت و نهایتاً فینال در میان افراد منتخب برگزار می شود و منتخبین این جمع برگزیده به تیم ملی یوگا دعوت خواهند شد تا در مسابقات جهانی ۲۰۲۱ شرکت نمایند. مسابقات کلاس A ابتدا در سطح استانی است و بعد از معرفی برترین های استانی، یک مرتبه دیگر باید در مسابقات ثبت نام کنند تا در فینال شرکت کرده و به ارزیابی نهایی برسند.
نادر شکری افزود: ورزشکاران شرکت کننده در کلاس B نمایندگان استانی هستند که تنها در یک مرحله از ۲۰ اردیبهشت تا ۲۰ خردادماه می توانند از راه سایت ثبت نام و با بارگزاری کلیپ ۱۸۰ ثانیه ای در این رویداد شرکت نمایند و برترین های هر گروه سنی از بین آنها انتخاب خواهند شد. تمامی نتایج این مسابقات در روز جهانی یوگا یعنی ۳۱ خرداد ماه اعلام خواهد شد.
رئیس انجمن یوگا در انتها اظهار داشت: هدف ما از برگزاری این لیگ در درجه اول استعدادیابی و همینطور توسعه فعالیت بدنی و ترغیب ورزشکاران در به روز رسانی و آموزش شرکت کنندگان است، شرکت در این مسابقات کاملاً مجانی بوده و هیچ ورودیه ای نخواهد داشت. ما برای کلیه شرکت کنندگان در این دوره ۱۰ امتیاز آموزشی و همینطور برای نفرات برتر حکم و مدال قهرمانی و جایزه نقدی درنظر گرفته ایم. آیین نامه شیوه برگزاری و چگونگی شرکت در مسابقات لیگ از جانب فدراسیون ظرف چند روز آینده به استان ها اعلام خواهد شد.

1400/02/13
19:24:17
0.0 / 5
1169
تگهای خبر: آموزش , تیم , تیم ملی , داور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت