شاهرخی:

صعود نمایندگان ایران در آسیا سبب شادمانی همه است

صعود نمایندگان ایران در آسیا سبب شادمانی همه است

به گزارش مرکز اسپرت کارشناس فوتبال ایران می گوید صعود سه نماینده ایران به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا باعث شادمانی است.همایون شاهرخی در گفت و گو با ایسنا، درباره عملکرد چهار نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا اظهار نمود: شرکت در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا یعنی دفاع از اعتبار و آبروی فوتبال ایران که بسیار اهمیت دارد. ایران در این دوره از مسابقات چهار نماینده داشت و همه آنها در اندازه های خودشان ظاهر شدند در این میان پرسپولیس، استقلال و تراکتور به آن چیزی که می خواستند رسیدند اما فولاد با وجود لیاقتی که مربی و اعضای این تیم داشتند نتوانست به مرحله حذفی برسد. به اعتقاد من فولاد اسیر کم تجربگی بازیکنان و بدشانسی شد. اگر هرچهار۴ نماینده ایران به مرحله بعد صعود می کردند مسلما اعتبار فوتبال ایران هم بیشتر می شد.
وی ادامه داد: با عنایت به نتایجی که نمایندگان ایران کسب کردند ما بعنوان یک ایرانی از نتایج به دست آمده خوشحال شدیم و امیدوارم این صعودها سبب پیشرفت فوتبال ایران بشوند. اما متاسفانه تجربه چندین و چندساله من می گوید که ما فقط می گویم به این مسابقات برویم واکثرا برنامه ای نداریم. فوتبال ما از نظر برنامه ریزی در سطح ابتدایی است و هیچ برنامه ریزی برای آینده ندارد انشالله از این بعد موفق باشیم.
وی درادامه در پاسخ به این سؤال که عملکرد جواد نکونام را چطور ارزیابی می نماید، اظهار داشت: او مربی با دانش و با شخصیتی است فولاد هم با او عملکرد خوبی داشت. اما بدشانسی های که در طول بازی آورد سبب شد تیمش نتیجه نگیرد به صورت مثال اشتباه مدافع تیمش در دیدار برابر انصار نقش زیادی در نتیجه نگرفتن این تیم داشت. من خودم مربی فولاد بودم و دوست داشتم این تیم مثل سه نماینده دیگر به مرحله حذفی صعود کند. اما جوان بودن بازیکنان فولاد و بی تجربگی آنها سبب بروز اشتباهاتی شد که تیم نتیجه نگرفت.
او همینطور اظهار داشت: امیدوارم فدارسیون فوتبال از اتفاقات گذشته درس بگیرد و کاری کند که فوتبال در ایران روز به روز پیشرفت کند. وقتی فوتبال بیشتر پیشرفت کند جوانان هم بیشتر به این ورزش گرایش پیدا می کند. اگر قرار باشد فقط تیم به جام جهانی برود و با یک هیاهوی کوچک همه چیز تمام شود این ارزشی ندارد. متاسفانه ما در سطح آسیا علیرغم این که حرف های زیادی برای گفتن داریم اما از نظر امکانات عقب هستیم.
منبع:

1400/02/12
12:55:25
0.0 / 5
931
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
مرکز اسپورت