تقابل نمایندگان ایران و عربستان در آسیا مناقشه هنوز پابرجاست؟

تقابل نمایندگان ایران و عربستان در آسیا مناقشه هنوز پابرجاست؟

به گزارش مرکز اسپرت طبق برنامه مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، تیم های ایرانی استقلال و تراکتور باید به مصاف تیم های عربستانی الهلال و النصر بروند و باز هم بحث مناقشه قدیمی دو کشور مطرح گردیده است.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب به پایان رسید و چهره تیم های حاضر در مرحله یک هشتم نهایی مشخص شد. طبق برنامه ریزی مسابقات که با عنایت به شیوع کرونا انجام شده، مرحله یک هشتم نهایی به صورت تک بازی انجام می شود و تیم های صدرنشین در این دور میزبانی خواهند کرد. البته این مورد شامل یکی از صدرنشین ها نمی گردد چون که از میان پنج صدرنشین دور گروهی، یک تیم باید میهمان شود و قرعه شانس به نام پرسپولیس افتاده است!

بر این اساس در این مرحله، تیم های استقلال ایران، النصر عربستان، استقلال تاجیکستان و الشارجه امارات میزبان هستند و بیشتر از چهار ماه بعد که همزمان با فصل بعد مسابقات باشگاهی در لیگ های فوتبال در غرب آسیاست، از رقبای خود پذیرایی خواهند کرد. البته هنوز AFC جزئیات کامل این مرحله را اعلام نکرده و با عنایت به دوران پاندمی کرونا، تغییر برنامه ریزی مسابقات امری محال نیست و بارها این اتفاق در دو سال قبل رخ داده است.

* اخبار ضد و نقیض از مناقشه فوتبال ایران و عربستان

استقلال باید از الهلال عربستان و النصر عربستان باید از تراکتور پذیرایی کنند. این اتفاق در شرایطی رخ می دهد که اخبار ضد و نقیضی درباره مناقشه فوتبالی دو کشور به گوش می رسد که می تواند در آینده با تصیماتی بر ضد تیم های ایرانی و به سود تیم های عربستانی تمام شود.

طبق مناقشه دو کشور در سال ۹۴، بازی های رو در روی نمایندگان دو کشور به دلیل نبود امنیت، در زمین بی طرف برگزار می گردد اما پس از گذشت حدود ۶ سال، سال جاری به دلیل اپیدمی کرونا، عربستان میزبان سه گروه بازی های متمرکز لیگ قهرمانان آسیا شد و تیم های ایرانی هم بدون اعتراض به این مورد راهی ریاض و جده شدند. در آن مقطع اعتراض یا سوالی از جانب ایران برای مقامات ارشد AFC انجام نشد اما حالا بحث میزبانی از تک دیدارهای دور یک هشتم نهایی مطرح گردیده است.

در این زمینه شایعات گوناگونی به گوش می رسد که چندان امیدوارکننده نیست. نخست اینکه گفته می شود مناقشه فوتبالی دو کشور به قوت خود باقی است و هر دو بازی نمایندگان دو کشور در زمین بی طرف برگزار می گردد اما مقامات فوتبال عربستان همچون رئیس باشگاه النصر خواهان برگزاری تیمش با تراکتور در ریاض شده است. این اتفاق در صورتی قابل پذیرش است که استقلال هم بعنوان نماینده ایران در تهران از الهلال پذیرایی کند.

* مسؤلان ایرانی زمان را از دست ندهند

اگر چه بازگشت به مناقشه فوتبالی دو کشور پس از حضور نمایندگان ایران در عربستان در مرحله گروهی، بسیار مبهم است اما اعمال محدودیت میزبانی برای ایران در دور حذفی مسابقات، غیرقابل پذیرش است. کما اینکه در ارتباط با میزبانی ها در ایران، AFC اخیرا تیم ملی را هم از حق قانونی خود محروم کرده و ایران با وجود شکایت از این کنفدراسیون، باید راهی بحرین شود.

با شعار دادن و مصاحبه کردن، اتفاق خوشایندی در ارتباط با میزبانی های بین المللی رخ نمی دهد و باید در فاصله چهار ماهد تا این مسابقات، مسؤلان فدراسیون فوتبال و همچنین وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک بموقع این مورد را پیگیری کنند تا کلاه گشادی بر سر فوتبال ایران نرود.

برنامه بازی ها به این شرح است:

مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا: (۲۲ و ۲۳ شهریور)

استقلال تاجیکستان - پرسپولیس ایران

استقلال ایران - الهلال عربستان

النصر عربستان - تراکتور ایران

الشارجه امارات - الوحده امارات

منبع:

1400/02/11
16:15:21
0.0 / 5
906
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت