صالحی امیری:

موسوی والیبال گرفتار سوءتفاهم شده است

موسوی والیبال گرفتار سوءتفاهم شده است

به گزارش مرکز اسپرت رئیس کمیته ملی المپیک در مورد اقدام اعتراضی محمد موسوی نسبت به پاداش مدال آوران المپیک توکیو اظهار داشت: فکر می کنم که این بازیکن گرفتار سوتفاهم شده است.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک نخستین جلسه خبری خود امسال را امروز سه شنبه بصورت آنلاین برگزار کرد تا پاسخگوی نماینده رسانه ها در ارتباط با موضوعات در رابطه با این کمیته، ورزش کشور و به ویژه رویداد پیش روی بازی های المپیک باشد.
در آغاز این جلسه خبری صالحی امیری در ارتباط با پست جنجالی انتشار یافته از جانب محمد موسوی عراقی که در ارتباط با اعتراض به پاداش پای سکوی کمیته ملی المپیک منتشر گردید و اینکه اینطور اقدامات سبب ایجاد حاشیه برای کاروان ورزش ایران می شود، اظهار داشت: در مورد پست موسوی باید بگویم به همه اعضای والیبال و در راس آنها آقای داورزنی عرض ادب و خسته نباشید دارم. والیبال در راه جهش قرار دارد و در جایگاهی است که جزو ۸ تیم برتر دنیاست. مدیریت والیبال با انتخاب سرمربی و کادر فنی مسیر روشنی در پیش گرفته است.
وی افزود: همه قهرمانان والیبال در تمام رده های سنی شایسته حمایت حداکثری هستند. به نظرم برای آقای موسوی بازیکن باارزش والیبال سوتفاهم به وجود آمده است. برداشت او این بوده که کل پاداش همین مبالغ ۱۰، ۵ و ۳.۵۰۰ دلار است. پاداش پای سکو مستقل از پاداش وزارت ورزش است. فکر می کنم با توضیح من و توضیحات آقای سجادی این ابهامات برای این بازیکن برطرف شود.
صالحی امیری در مورد وضعیت اسپانسر کاروان ورزش ایران اظهار داشت: قبل از تعویق المپیک در ارتباط با اسپانسر اقدامات رو به جلویی انجام شد و به نتایجی هم رسیدیم. پس از تعویق المپیک به سبب عدم اطمینان از وضعیت بازی ها، امکان قطعیت لازم برای انعقاد قرارداد نداشتیم. تا به امروز هم قراردادی امضا نکردیم چون به خاطر کرونا امکان کار نداریم. در کل برای این بازی ها اسپانسری نداریم.
وی افزود: با این وجود در ارتباط با مواردی مانند لباس کاروان اقدامات خوبی انجام شده است و شاید اسپانسر بگیریم اما کاروان ایران برای المپیک توکیو اسپانسر نداریم. ضمن اینکه به لحاظ مالی هم حمایت لازم را از تمام رشته ها خواهیم داشت. بودجه فدراسیون ها را مشخص کرده ایم و تلاش مان پرداخت حداکثری است.
صالحی امیری در مورد واکسیناسیون ورزشکاران و مسائل مطرح شده در ارتباط با حضور افراد غیرمترقبه در لیست المپین ها اظهار داشت: مسئولیت واکسیناسیون به عهده فدراسیون پزشکی ورزشی است. کاری که دکتر سجادی انجام داد این بود که لیست کاروان اعزامی را به صورت رسمی به وزارت ورزش اعلام نمود. وزارت ورزش هم لیست را به فدراسیون پزشکی ورزشی ابلاغ نمود و واکسیناسیون طبق آن انجام شد. خارج از این فهرست هم هیچ فردی واکسیناسیون نشد. هر موضوعی دراین زمینه را تکذیب می کنم.
رئیس کمیته ملی المپیک در ارتباط با موضوعات مطرح شده میان این کمیته و فدراسیون کشتی در ارتباط با بودجه مصوب کشتی که بعضاً با حاشیه هایی همراه بوده است، اظهار داشت: آقای دبیر قهرمان المپیکی و ملی ورزش ایران است و باید همیشه مورد حمایت باشد بعنوان سکاندار امروز کشتی ایران، مساله بعدی خود کشتی است که رشته اول ورزش ایران بشمار می رود و نقطه امیدمان در المپیک است. باید همه کشور و همه نهادها از این رشته حمایت داشته باشند. این یک وظیفه است. مساله سوم اینکه احتیاج به ثبات و آرامش است که باید در ورزش قهرمانی و همچون در کشتی حاکم باشد تا بدون دغدغه در توکیو حاضر شوند.
وی افزود: مطرح شدن برخی موارد اینچنینی طبیعی است. میان کمیته ملی المپیک و فدراسیون کشتی هیچ مساله و اختلافی وجود ندارد. در مورد موضوعات اداری مشکلات و اختلاف نظرهایی ایجاد می شود که با برگزاری جلسه بررسی و برطرف می شود. اینطور بحث ها در کمیته ملی المپیک و در مورد همه رشته ها کاملاً طبیعی است. مساله ای نیست که بخواهیم بزرگ نماییم.
صالحی امیری اشاره کرد: کشتی همیشه اولویت اول مسؤلان ورزش و کمیته ملی المپیک برای تخصیص ها بوده است. همین چند روز اخیر که ۵۰ درصد بودجه فدراسیون ها را تخصیص دادیم، ۲ میلیارد تومان هم در اختیار کشتی قرار دادیم. هفته آتی هم شخصاً به محل فدراسیون کشتی می روم و بررسی وضعیت این رشته در سال جدید را آغاز می کنم.
رئیس کمیته ملی المپیک در پاسخ به پرسش دیگری که مجدد در ارتباط با کشتی عنوان شد و صحبت های اخیر وی (صالحی امیری) در مورد علیرضا دبیر اظهار داشت: بحث های گذشته را مجدد تکرار نکنید. موضع خویش را اعلام کردیم و مشخص است.
وی همینطور در مورد کمک ۶۵ میلیارد تومانی مجلس به ورزش اظهار داشت: از این اقدام استقبال می نماییم. اشکالی که وارد است در مورد اولویت بندی رشته هاست. طبق ارزیابی هایی که ما داشتیم کشتی اولویت اول ماست و وزنه برداری و تکواندو بصورت مشترک در رده دوم هستند. و کاراته اولویت چهارم است. دوومیدانی اولویت پنجم است و تیراندازی و شمشیربازی هم در رده های ششم و هفتم هستند. آنچه سبب انتقاد شد عدم رعایت همین اولویت بندی هاست. این یعنی اینکه توزیع منابع بدون نظرات کارشناسی انجام شده است. انتظار داشتیم از ما لیست اولویت ها را می گرفتند و برمبنای آن مبادرت به پرداخت می کردند. دیگر اینکه از مجموع رشته ها فقط ۱۰ رشته دیده شده و سایر رشته ها نادیده گرفته شده است. همین مساله سبب شکاف میان فدراسیون ها شده است.
صالحی امیری اشاره کرد: در کل از اقدام مجلس حمایت می نماییم. امیدواریم رقم آن بیشتر هم شود فقط اولویت ها در نظر گرفته شوند.
رئیس کمیته ملی المپیک همینطور در مورد اینکه «چرا لیست ورزشکارانی که برای واکسیناسیون معرفی شده اند، منتشر نمی شود؟»، اظهار داشت: انتشار فهرست منوط به تصویب ستاد عالی است چونکه تمام مباحث اصلی و کلان کاروان باید در ستاد عالی مطرح و تصویب شود. این پیشنهاد در جلسه آتی ستاد عالی مطرح می شود و در صورت تایید و تصویب، فهرست را منتشر می نماییم. اگر بهر دلیلی صلاح بر عدم انتشار باشد بازهم اعلام می نماییم. در کل اینکه کمیته ملی المپیک منعی برای انتشار ندارد به ویژه که راه های قانونی برای واکسیناسیون افراد طی شده است.
در ادامه صالحی امیری در واکنش به پرسش تکراری درباره اسپانسر کاروان ایران و چرایی اعزام کاروان به توکیو بدون اسپانسر توضیحات مبسوط تری از اقدامات انجام شده طی سال قبل داد و اشاره کرد: البته سال جاری هم فراخوان باردیگر ای برای جذب اسپانسر دادیم اما عوامل مختلف مانند نداشتن زمان کافی، پاندمی کرونا، ابهام در برگزاری المپیک و … سبب عدم نتیجه گیری شد. طبیعی است که در این شرایط مدیریت مجموعه نباید منتظر می ماند و باید کارها را طبق روال طبیعی انجام می داد.
وی اظهار داشت: باتوجه به حمایت حداکثری دولت از کمیته ملی المپیک دغدغه ای بابت تأمین بودجه موردنیاز فدراسیون ها نداریم.
رئیس کمیته ملی المپیک در مورد پرداخت پاداش حقوق ورزشکاران اظهار داشت: تمام صاحبان سهمیه تا به امروز حقوق یک ساله خویش را گرفته اند. برای ۶ ماه سوم هم هر یک از ورزشکاران ۳۰ میلیون تومان دریافت می کند. در کل هر ورزشکاری در هر مرحله ای کسب سهمیه کرده باشد ۹۰ میلیون تومان دریافت می کند. برای پرداخت حقوق ۶ ماه سوم در همین فصل بهار حتما اقدام خواهد شد. تلاش این است طی روزهای آتی این کار صورت گیرد. تمام ورزشکاران المپیکی پیش از اعزام حقوق خویش را دریافت می کنند.
صالحی امیری در مورد اینکه آیا قبل از المپیک پرداختی جدیدی به فدراسیون ها صورت خواهد گرفت، اظهار داشت: این مساله به تخصیص دولت به کمیته ملی المپیک بستگی دارد. در صورتی که دریافتی داشته باشیم حتما تخصیص باردیگر ای خواهیم داشت.
وی در مورد داوران اعزامی به المپیک توکیو مانند سیمین رضایی و اینکه چرا از این افراد مانند ورزشکاران حمایت نمی گردد، اظهار داشت: از داوران حمایت خواهیم کرد. در مورد سیمین رضایی هم در هیات اجرایی تقدیر شده است. خودِ وی پیگیر بوده اند. در نخستین فرصت با ایشان ملاقات خواهم داشت و شنونده مطالب وی خواهم بود اما در کل بعنوان وظیفه هر داور، مربی و.. در ورزش صاحب کرسی شود مورد حمایت مادی و معنوی ما خواهد بود.
رئیس کمیته ملی همینطور در مورد تیم فوتبال امید، ناکامی طولانی مدت این تیم برای حضور در ادوار بازی های المپیک و به ویژه این پرسش که «از حالا برای المپیک بعدی برنامه ای در نظر گرفته شده و تعامل لازم با فدراسیون صورت گرفته است؟»، اظهار داشت: ۸ فروردین ماه در محل فدراسیون فوتبال حاضر شدم. گفتگویی با عزیزی خادم داشتم. درباب تیم امید و برنامه های پیش رو صحبت مقدماتی داشتیم. قرار شد جلسات کارشناسی مقدماتی میان فدراسیون و کمیته داشته باشیم. از جانب ما دکتر سجادی مسئولیت دارند، از سوی فدراسیون هم نماینده ای معرفی می شود. مذاکرات فی درخلال منجر به امضای تفاهم نامه می شود تا طبق آن کار پیش رود. امیدمان این است که تیم امید بتواند به المپیک بعد صعود کند.
به گفته صالحی امیری، پیش نویس تفاهم نامه میان کمیته ملی المپیک و فدراسیون از سوی فدراسیون عرضه شده که باید توسط آقای سجادی بررسی شود تا طبق آن نسبت به همکاری ها و به خدمت گرفتن مربی و … اقدام گردد.
صالحی امیری در آخر اظهار داشت: سیاست کاری ما بر این است که همه فعالیت ها شفاف سازی شود. مساله پنهانی ندارم. اصحاب رسانه عضوی از کمیته هستند و حق دسترسی به همه اطلاعات را دارند. امیدواریم در تمام رویدادهای پیش رو موفق باشیم.


منبع:

1400/02/01
21:40:57
0.0 / 5
812
تگهای خبر: المپیك , بازی , بازیكن , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
مرکز اسپورت