یادداشت،

فرمول جادویی نكونام

فرمول جادویی نكونام

به گزارش مرکز اسپرت خوزستان برای رسیدن به موفقیت باید هم راه های رسیدن به آنرا بلد باشی و هم ذهن برتر داشته باشی.


انسان ها اهداف متفاوتی در زندگی دارند و البته همیشه خواهان پیشرفت در زندگی، کار و حرفه خود هستند، اما نزدیک شدن به هدف یا فتح قله بستگی به این دارد که افراد راه های رسیدن به هدف را بلد باشند. مثل نکونام در تیم فولاد که با دانستن راه های رسیدن به اهدافش و با موفقیت های اخیر در آسیا، حالا دیگر به کم قانع نیست.
به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، شاید وقتی به اهواز آمد، کمتر کسی موفقیت فولاد با نکونام که او را مربی جوان و کم تجربه ای می دانستند، متصور بود، اما نکونام در نخستین سال حضور خود در فولاد که قولی برای قهرمانی نداده بود و تنها می خواست از فولاد تیمی بسازد که همه از آن ترس داشته باشند، توانست راه یابی به پلی آف لیگ قهرمانان آسیا را به هواداران تیمش هدیه دهد.
اما قصه این روزهای نکونام با شروع کارش در سال ۹۸ در این تیم خوزستانی کاملا متفاوت است؛ این روزها با حضور مقتدرانه فولاد در لیگ قهرمانان آسیا که ابتدا با برد چهار گله مقابل تیم العین در پلی آف آغاز شد و در ادامه نیز با یک تساوی شیرین مقابل تیم قدرتمند، پرمهره و متمول السد و همین طور یک برد دلچسب مقابل الوحداتِ عنوان دار در فوتبال اردن همراه بود؛ کمتر کسی دیگر مربی جوان و جویای نام را به نکونام لقب می دهد و حالا او را یک مربی موفق و نامی می دانند که تا این جا نامی "نکو" از خود بجای گذاشته است.
هر مربی که با نکونام کار کرده، او را ساعی و سختگیر می داند. مربی ای که یک فرمول جادویی برای رسیدن به موفقیت دارد، "سخت کوشی". او بیشتر ساعات شبانه روزش را برای آنالیز حریفان، دیدن فیلم، تصمیم گیری و برنامه ریزی جهت پیشبرد اهداف تیمش می گذارد. سخت گیری و تلاش هایی که حالا نکونام و تیمش مزدش را با ارائه بازی های خوب و قابل تمجید در لیگ قهرمانان آسیا گرفته اند.
نکونام تمام راه های ساختن یک ذهن برتر برای خود و القای آن به بازیکنانش برای رسیدن به موفقیت را هم از بَر است. او به خوبی برنامه منظم برای فولاد ساخته و سخت نیز به دنبال اجرائی کردن آن توسط شاگردانش است. شاگردانی که همگی دلیل موفقیت سالهای اخیر فولاد را همدلی و خوب کار کردن تیم با محوریت نکونام می دانند.
البته علاوه بر سخت کوشی نکونام و فداکاری بازیکنانش، یک عامل دیگر هم در موفقیت این سالهای فولاد، نقش پررنگی داشته است؛ مدیرعاملی از جنس ورزش و با دغدغه های ورزشی. آذری هم به خوبی توانسته سال ها تجربه خود در فوتبال را به مجموعه فولاد تزریق کند و شاید اگر او به خوبی و بموقع نمی توانست برخی حواشی اطراف فولاد را خنثی کند، حالا این فولاد این قدر جسورانه در آسیا نمی درخشید.
شکی نیست که فولاد در لیگ قهرمانان آسیا اول راه است و برای صعود به مرحله بعدی راه دشوار و طولانی در پیش دارد و شاید برای فولادی که با پنجره بسته و بدون داشتن بازیکنان مورد نیاز پا به رقابت با حریفان تا دندان مسلح گذاشته، این مسیر بسیار ناهموار باشد، اما این فولاد که به مرحله رشد و بالندگی رسیده است، توانایی رسیدن به هر افتخاری را دارد و تشنه موفقیت است.
یادداشت: پریسا زنگنه منش - ایسنا
منبع:

1400/01/29
14:21:27
0.0 / 5
985
تگهای خبر: بازی , بازیكن , تساوی , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
مرکز اسپورت