معضل واكسینه شدن ورزشكاران المپیكی در استرالیا

معضل واكسینه شدن ورزشكاران المپیكی در استرالیا

مرکز اسپرت: استرالیا از واکسینه نشدن ورزشکاران المپیکی خود در آستانه شروع بازی های المپیک نگران است.


به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا و به نقل از تایمز، کم کم به زمان شروع بازی های المپیک توکیو نزدیک می شویم و هنوز کمیته المپیک استرالیا منتظر است تا واکسینه شدن یک هزار و چهارصد نفری که از این کشور به بازی های المپیک اعزام می شوند صورت گیرد.
استرالیا نزدیک به ۴۸۰ ورزشکار و یک هزار مربی و همراه به بازیهای المپیک توکیو اعزام خواهدنمود و این افراد هنوز واکسن کرونا نزدند.
استرالیا استفاده از واکسن AstraZeneca را برای افراد زیر ۵۰ سال به سبب نگرانی از لخته شدن خون محدود کرده است و این موجب شد که برنامه واکسیناسیون ملی با کاهش روبه رو شود. همین مورد سبب شده است تا ورزشکاران المپیکی استرالیا هنوز واکسن نزده باشند و نگرانی ها به خاطر سرعت کم واکسن در این کشور ایجاد شود. این در حالیست که برخی از رقبا جلوتر از استرالیا واکسینه کردن ورزشکاران خودرا انجام دادند.
هم چنین برخی از این ورزشکاران استرالیا پیش از المپیک در سراسر جهان رقابت هایی برای آمادگی بیش تر برای حضور در المپیک را در پیش دارند و این موجب پیچیدگی بیش تر این مساله شده است.
دولت استرالیا اعلام نموده برمبنای اولویت واکسینه شدن افراد را جلو خواهد برد و گروهی نمی توانند زودتر از بقیه واکسن را دریافت نمایند. با این وجود این مشکلات ممکنست موجب شود تا دولت استرالیا تصمیم دیگری بگیرد.
آلکس بائومن، مدیراجرایی فدراسیون شنای استرالیا نیز اظهار داشت: باید برای بدترین سناریو ممکن آماده شد. ممکنست هیچ ورزشکاری واکسن نزند و به توکیو اعزام شود. البته ما زدن واکسن را تشویق می نماییم ولی برای ورزشکاران الزامی نیست.
آمریکا مقرر است تمامی افراد اعزامی به المپیک خودرا واکسینه کند و استرالیا تلاش می کند تا به این مهم برسد.
نیوزیلند نیز از روز گذشته واکسینه کردن ۲۰۰ ورزشکار المپیکی خودرا آغاز کرد و دولت این کشور نیز ماه قبل اعلام نموده بود مشکلی ندارد که ورزشکاران زودتر از سایر اقشار واکسن دریافت نمایند چون در راه المپیک هستند که برای کشور اهمیت دارد.
منبع:

1400/01/26
22:33:05
0.0 / 5
756
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت