گفتگو با مربی سازنده پرنده جوان سه گام ایران؛

نبی زاده: ساعدی به كمتر از طلا راضی نیست

نبی زاده: ساعدی به كمتر از طلا راضی نیست

مرکز اسپرت: سارینا ساعدی چهره مستعد جوان این روزهای پرش سه گام بانوان است. او بتازگی در مسابقات بین المللی دوومیدانی مشهد باز هم طلایی شد.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، مسابقات بین المللی دوومیدانی مشهد باز هم با درخشش یک چهره جوان در ماده پرش سه گام همراه بود. سارینای ۱۷ ساله بااینکه ۲ هفته پیش از مسابقات گرفتار مصدومیت پاشنه پا شداما باردیگر به کمتر از طلا راضی نشد.
سارینا سالهاست که در کنار زهرا نبی زاده چهره نام آشنای دوومیدانی تمرین می کند. نبی زاده شاگردان قهرمان زیادی را تربیت کرده است؛ کیمیا پورخلخال، مارال عطاردی و نگین بیگمی، محیا نعیمی، عسل علی قلی، کیانا کرمی وفا، شیرین بطحائی و ستایش محمد پور تنها قسمتی از شاگردان موفق او بوده اند که صاحب عناوین قهرمانی کشور شده اند. اما داستان سارینا قدری متفاوت تر است چونکه کشف استعداد این پرنده نوجوان در ماده سه گام هم توسط خود نبی زاده شکل گرفت.
زهرا نبی زاده که خود از قهرمانان شناخته شده رشته دوومیدانی است و همسر هادی سپهرزاد نیز می باشد در گفتگو با خبرنگار مهر درباب قهرمانی مجدد سارینا در رقابتهای بین المللی مشهد اظهار داشت: خوشبختانه همانطور که انتظارش را داشتیم سارینا موفق شد در رقابتهای مشهد نیز به مدال طلا و عنوان قهرمانی نائل شود. البته مصدومیت موجب شد تا نتواند به ورودی جهانی نزدیک شود وگرنه بدون شک در این مسابقات نیز شاهد رکوردشکنی وی بودیم.
مربی باسابقه تیم ملی و سارینا ساعدی در پاسخ به این پرسش که چند سال است کار مربیگری را آغاز نموده اید و علت موفقیت شاگردانشان را در چه می بینید اظهار داشت: حدود ۷ سال است که مربیگری می کنم. پس از اختتام دوران قهرمانی ام تصمیم گرفتم تا تجربیاتم را در اختیار ورزشکاران جوان تر قرار بدهم و خوشبختانه به لطف خدا از همان اوایل ورزشکار قهرمان داشتم و به مسابقات نوجوانان آسیا بعنوان مربی تیم و مربی نگین بیگمی رکوددار هفتگانه نوجوانان اعزام شدم. همیشه تلاش کردم جنگیدن و مبارزه برای پیروزی را به شاگردانم بیاموزم و خوشبختانه نسل نوجوان و جوان دوومیدانی استعدادهای خیلی خوبی دارند.
نبی زاده درباب چگونگی کشف استعدادی همچون سارینا ساعدی اظهار نمود: سارینا را بصورت خیلی اتفاقی استعدادیابی کردم. سارینا پرش طول کار می کرد و یک روز در تمرین به او گفتم سه گام بپرد و وقتی استعدادش در این ماده را دیدیم آنرا ادامه دادیم. خیلی خوب تمرین کردیم و سارینا موفق شد رکورد نوجوانان را بزند. در لیگ بزرگسالان اول شد و در مسابقات داخل سالن هم رکورد بزرگسالان ایران را زد و در مسابقات بین المللی مشهد هم باوجود مصدومیتش موفق شد باردیگر به مدال طلا برسد. سارینا جنگنده است و به کمتر از طلا راضی نمی گردد و امیدوارم بتواند به ایده آل ترین فرم خود برسد و ورودی جهانی را کسب کند.
وی درباب شرایط فعلی فدراسیون با روی کار آمدن صیامی اظهار داشت: شرایط خیلی خوب شده است و همه ما هم احترام داریم و هم آرامش. در بخش بانوان نیز برای نخستین بار کمیته بانوان تشکیل شده است که کارها تقسیم بندی شده و رسیدگی به امور بمراتب بهتر شده است. جا دارد از باشگاه پلیمر خلیج فارس و مهندس حسین رحمتی مدیر عامل این باشگاه بابت حمایت های بی دریغ از ما و ورزش دوومیدانی تشکر کنم. حضور چنین افرادی در دوومیدانی نقطه قوتی برای ورزشکاران شده است. امیدوارم با اتحاد و همدلی خانواده دوومیدانی بهترین اتفاقات را در این رشته ما در شاهد باشیم.


منبع:

1400/01/26
18:10:33
0.0 / 5
750
تگهای خبر: باشگاه , پیروزی , تمرین , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
مرکز اسپورت