در گزارش مركز اسپرت مطرح شد

نتیجه دستورالعمل پشتیبانی از كاندیداهای كرسی بین المللی بعد ازیك سال

نتیجه دستورالعمل پشتیبانی از كاندیداهای كرسی بین المللی بعد ازیك سال

مرکز اسپرت: مدیر امور بین الملل وزارت ورزش در مورد دستاوردهای تدوین دستورالعمل پشتیبانی از کاندیداهای ایران برای کسب کرسی های بین المللی که یک سال از تدوین و ارائه آن می گذرد، توضیح داد.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، وزارت ورزش در امتداد اهمیت کرسی های بین المللی و کسب و حفظ آنها بخشنامه ای با عنوان «نحوه پشتیبانی از کاندیداهای ایران برای کرسی های بین المللی» را تدوین کرد. این دستورالعمل فروردین ماه سال قبل توسط وزیر ورزش به تمام فدراسیون ها ابلاغ گردید تا ملاک کار برای معرفی کاندیداها جهت حضور در انتخابات کرسی های مختلف آسیایی و جهانی و حمایت مادی و معنوی از آنها برای کسب آرای لازم و تصدی پست موردنظر باشند.
در همین راستا دبیرخانه کرسی های بین المللی هم در وزارت ورزش شکل گرفت تا پیگیری های داخلی و خارجی برای تصدی پست های آسیایی و جهانی در رشته های مختلف با محوریت این دبیرخانه صورت گیرد.
البته شیوع ویروس کرونا طی یک سال قبل بسیاری از برنامه های ورزشی در سطح جهان را منتفی کرد که کارهای مربوط به کرسی های بین المللی و انتخاباتشان مستثنی از آنها نبودند. با این وجود دبیرخانه کرسی های بین المللی در امتداد شرح وظایف پیگیر برنامه های مصوب خود برمبنای دستورالعمل ابلاغی بود.
این برنامه ها تا به امروز منجر به افزایش کمی یا کیفی کرسی های بین المللی نشده اما بگفته مدیرکل امور بین الملل وزارت ورزش به نتایجی منجر شده که امیدوارکننده و آینده دار خواهند بود.
فرشید طهماسبی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: طی یک سال قبل که وزارت ورزش پشتیبانی از کرسی های بین المللی برمبنای دستورالعمل مصوب را در دستور کار قرار داد، بیشتر انتخاب های آسیایی و جهانی برای تعیین متصدیان کرسی های بین الملل به تعویق افتاد یا اینکه ۲۰ درصد از آنها بصورت مجازی اجرا شد.
وی افزود: از همین فرصت برای معرفی بهتر و بیشتر دستورالعمل های خود جهت پشتیبانی از کسب و حفظ کرسی های بین الملل به جامعه ورزش استفاده کردیم چونکه لزوم شروع هر کار جدیدی، منوط به پذیرش از طرف مخاطبان و تغییر نگرش و انگیزه های آنها برمبنای مصوبات مورد نظر است.
مدیرکل امور بین الملل وزارت ورزش اضافه کرد: بنا بر این شاید آمار کمّی کرسی های بین المللی ورزش طی یک سال قبل تغییر زیادی نداشت اما زمینه سازی های لازم برای پیشبرد اهداف برمبنای راهکارهای تعریف شده، بسیار عالی و نتیجه بخش بود. ضمن اینکه در کسب کرسی های جدید هم بی نتیجه نبود. طی این مدت آقای گودرزی بعنوان عضو کمیته اعتبارسنجی فدراسیون جهانی ورزش سه گانه برگزیده شد.
طهماسبی اشاره کرد: رایزنی برای کسب کرسی کشتی توسط حمید سوریان از برنامه های مهمی بود که طی ماه های گذشته برمبنای دستورالعمل ابلاغی برای حفظ و کسب کرسی های بین المللی دنبال شد و تا امروز به نتایج خوبی هم رسیده است.
وی با تاکید بر توجه به توانمندسازی و ارزشمندسازی در ارتباط با معرفی کاندیداها برای کرسی های بین المللی اشاره کرد: یکی از شاخصهای مورد تاکید در بخشنامه، لزوم مسلط بودن کاندیداها به زبان بود؛ این یکی از موارد تأکیدی در بررسی شرایط کاندیدایی است که از طرف فدراسیون ها برای کسب کرسی معرفی می گردند و به طور قطع نتایج آن در دراز مدت مشخص خواهد شد.
مدیرکل امور بین الملل وزارت ورزش، تعامل این وزارتخانه با سفارتخانه های فعال ایران در دیگر کشورها را بعنوان یکی از نتایج پیروی از دستورالعمل مصوب برای پشتیبانی از کسب و حفظ کرسی های بین المللی مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: رایزنان فرهنگی و سفارتخانه ها نقش قابل توجهی در کسب کرسی های بین المللی دارند. تا قبل از این، تعامل خوب و نتیجه بخشی دراین زمینه وجود نداشت بنا بر این با پیشنهاد من و نامه وزیر ورزش به محمدجواد ظریف و همین طور رایزنی های تکمیلی، قرار شد از این پس بصورت سالانه از سفیران فعال در عرصه دیپلماسی ورزش تقدیر شود؛ این مساله به طور قطع توجه و حمایت بیشتر آنها به مقوله کرسی ها و حمایت را به همراه خواهد داشت.
طهماسبی تاکید کرد: اینکه دبیرخانه ویژه جهت بررسی کرسی های بین المللی و پشتیبانی از آنها در وزارت ورزش تشکیل شده، گام بزرگی است که بطور قطع در آینده نزدیک نتایج آن چشم گیر خواهد بود به خصوص اینکه مبلغ یک میلیارد تومان هم برای این دبیرخانه اختصاص داده شده تا صرف کاندیداها شود؛ البته فقط کاندیدایی که برمبنای فاکتورهای مورد توجه در دستورالعمل ابلاغی برای حضور در انتخابات کرسی های بین المللی، مورد تایید نمایندگان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک قرار گیرد.


منبع:

1400/01/25
21:27:54
0.0 / 5
966
تگهای خبر: المپیك , فدراسیون , كشتی , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت