در مسابقات بزرگ سوئیس؛

عملكرد گزینه سرمربیگری فدراسیون شطرنج ضعیف تر از مقصودلو بود

عملكرد گزینه سرمربیگری فدراسیون شطرنج ضعیف تر از مقصودلو بود

مركز اسپرت: گزینه ای كه فدراسیون شطرنج با او برای هدایت تیم ملی وارد مذاكره شده در مسابقات بزرگ سوئیس شركت داشت و در نهایت جایگاهی پایین تر از پرهام مقصودلو كسب نمود.به گزارش مركز اسپرت به نقل از مهر، مسابقات شطرنج بزرگ سوئیس بزرگترین رویدادی بود كه طی روزهای گذشته زیر نظر فیده و با حضور چهره هایی مطرح این رشته از كشورهای مختلف اجرا شد.
۱۵۴ بازیكن شركت كننده در این رقابت ها در ۱۱ دور با هم رقابت كردند تا رده بندی نهایی آنها تكلیف ۴۳۳ هزار دلار جایزه نقدی تعیین شده را مشخص نماید.
پرهام مقصودلو تنها ایرانیِ حاضر در مسابقات شطرنج بزرگ سوئیس بود. وی كه به دعوت از فیده عازم سوئیس شده بود در مجموع ۱۱ دور رقابت با حریفان خود صاحب یك برد، ۷ تساوی و یك باخت شد و در نهایت با ۶.۵ امتیاز از ۱۱ بازی و افزایش ۱۳.۳ واحد ریتینگ، پایان یافت.
پرهام مقصودلو درانتها رقابت های بزرگ سوئیس صاحب جایگاه چهاردهم شد در حالی كه «پیتر لكو» در رده ۴۲ ایستاد؛ این شطرنجباز مجارستانی گزینه مورد نظر فدراسیون شطرنج ایران برای هدایت تیم ملی است. لكو در مسابقات سوئیس همچون مقصودلو صاحب ۶.۵ امتیاز شد اما به خاطر پوئن شكنی پایین تر در این رده قرار گرفت.
فدراسیون شطرنج می خواهد این مربی مجارستانی را برای سال ۲۰۲۰ به خدمت بگیرد. برنامه فدراسیون برای یك هفته همكاری با پیتر لكو در هر ماه است و در واقع ۱۲ هفته در طول سال آینده میلادی؛ برای این نوع همكاری هم ۵۰ هزار یورو همراه با پرداخت هزینه كامل رفت و آمد و اقامت به او پیشنهاد شده است. این مربی هنوز به پیشنهاد ایران پاسخ نداده اما مهرداد پهوان زاده امیدوار است این پاسخ در نهایت مثبت باشد.
بعد از اختتام همكاری «ایوان سوكولوف» هلندی با فدراسیون شطرنج، این فدراسیون علاوه بر لكو، «وانگ هائو» چینی را هم بعنوان یكی از گزینه های موردنظر برای هدایت تیم ملی انتخاب نمود اما مذاكره با او به سبب مشغله های كاری كه داشت به نتیجه نرسید. هائو در مسابقات سوئیس صاحب جایگاه چهارم شد.


منبع:

1398/08/01
17:23:57
5.0 / 5
4701
تگهای خبر: بازی , بازیكن , تساوی , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت