نوروزی :

مجاز به لغو اردوها و لیگ ها نیستیم اما نظارت مان بیشتر می شود

مجاز به لغو اردوها و لیگ ها نیستیم اما نظارت مان بیشتر می شود

مرکز اسپرت: رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی با اعلان اینکه با وجود شرایط بحرانی فعلی لغو اردوهای ملی و لیگ ها امکان پذیر نیست، لزوم رعایت بیشتر و دقیق تر پروتکلهای بهداشتی در این اوضاع را مورد توجه قرار داد.غلامرضا نوروزی در گفتگو با خبرنگار مهر با یادآوری اینکه همزمان با پیک چهارم کرونا که اوضاع کشور را به لحاظ قرمز بودن بیشتر استانها بحرانی کرده است، ستاد ملی مبارزه با کرونا در ارتباط با وضعیت مشاغل و ادامه کار یا تعطیلی آنها تصمیم گیری کرده است، اشاره کرد: در دستورالعمل های ابلاغی توسط ستاد ملی و در حوزه ورزش ادامه فعالیت اردوی تیم های ملی و مسابقات باشگاهی در سطح لیگ برتر بلامانع عنوان شده است.
وی اشاره کرد: ستاد مبارزه با کرونا در ورزش ملزم به پیروی از دستورالعمل های ابلاغی از ستاد ملی مبارزه با کرونا است. بنا بر این نمی توانیم به خاطر بحرانی بودن شرایط امروز مانع فدراسیون ها از ادامه فعالیت در حوزه اردوی تیم های ملی و مسابقات لیگ برتر شویم اما در عین حال می توانیم در صورت هر گونه کوتاهی در رعایت پروتکلهای بهداشتی لازم اقدامات برخوردی داشته باشیم.
رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی اشاره کرد: با وجود اجازه ای که ستاد ملی مبارزه با کرونا برای ادامه اردوهای ملی و مسابقات لیگ داده، ادامه فعالیت فدراسیون ها در این دو حوزه از نظر ما منوط به اعمال شرایط مورد تاکید در پروتکلهای بهداشتی است. در این مورد و نظارت «افسران کرونا» که از ستاد مبارزه با کرونا در ورزش معرفی می گردند بر محل های برگزاری اردوهای ملی و مسابقات لیگ بیشتر از قبل خواهد شد.
وی بر چگونگی رعایت پروتکلهای بهداشتی برای برگزاری کارهای ورزشی مروری کوتاه داشت و اظهار داشت: محل اردوها و مسابقات باید ایزوله شده باشند، ورزشکاران باید به شرط تست PCR و منفی بودن نتیجه آن در اردو و مسابقه پذیرش شوند و فاصله های اجتماعی هم رعایت شود. اینها مواردی است که افسران کرونا در بازدید از اردوها و مسابقات بررسی می کنند. کوتاهی در هر موضوعی با تذکر جدی مواجه خواهد شد و در صورت ادامه دار بودن، از انجام فعالیت موردنظر جلوگیری می شود.
نوروزی در مورد تست PCR ورزشکاران اظهار داشت: کماکان هزینه انجام تست ها و مدیریت نتایج آن با خود فدراسیون ها و باشگاه هاست. فدراسیون پزشکی ورزشی یا ستاد مبارزه با کرونا در ورزش این زمینه مسئولیتی ندارند.


منبع:

1400/01/23
18:23:53
0.0 / 5
808
تگهای خبر: باشگاه , پزشك , تیم , فدراسیون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
مرکز اسپورت