ملی پوش شنا ایران :

تعطیلی استخرها اتفاق تلخ ورزشی ام بود

تعطیلی استخرها اتفاق تلخ ورزشی ام بود

به گزارش مرکز اسپرت شناگر تیم ملی ایران سال ۹۹ را سال بسیار بد عنوان نمود و اظهار داشت: تعطیلی استخرها و تمرینات، تلخ ترین اتفاق ورزشی سال ۹۹ بود.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، تیم ملی شنا یکی از اصلی ترین رشته های ورزشی بود که صدمه جدی از شیوع کرونا دید و استخرها ابتدای سال ۹۹ با تعطیلی ۷ ماه برای ملی پوشان همراه بود. ملی پوشانی که برای کسب سهمیه رویداد بزرگ المپیک توکیو در تلاش بودند. قبل از شیوع کرونا فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو شانس زیادی برای موفقیت شناگران در مسابقات کسب سهمیه قائل بود اما «کرونا» پیشبینی ها را تحت الشعاع قرار داد و تاریخ مسابقات انتخابی المپیک هنوز از جانب فینا معلوم نیست تا همچنان شناگران در ابهام تمرینات خویش را سپری کنند.
مهدی انصاری در گفتگو با خبرنگار مهر درباره سالی که گذشت اظهار داشت: سال ۹۹ بسیار بد گذشت. اواخر اسفند ماه بعد از ۷ ماه تعطیلی تمرینات را آغاز و پس از ۴ ماه تمرین رکوردگیری انجام شد تا شرایط آمادگی ملی پوشان سنجیده شود. هنوز با کرونا کنار نیامده ایم و شرایط بدتر می شود. از وضعیت واکسیناسیون در ایران هم خبری نیست. دست مسؤلان درد نکند، نمی دانم خودشان واکسن را زده اند یا خیر که اینقدر راحت صحبت می کنند.

ملی پوش شنای ایران افزود: در دوران کرونا تنها کاری که توانستیم انجام دهیم تمرینات هوازی و بدنسازی بود. شنا رشته ی ورزشی است که به استخر و آب نیاز مبرم دارد اما متاسفانه در ۷ ماه ابتدایی سال تمامی استخرها حتی استخر قهرمانی آزادی تعطیل بود.


وی تصریح کرد: نمی توانیم بگوییم که به شرایط کرونایی عادت کرده ایم یا خیر چون که همچنان پروتکلهای بهداشتی را رعایت می نماییم. زندگی ورزشی با این شرایط برای ما سخت شده است. خوشبختانه هنوز به بیماری گرفتار نشده ام اما امیدوارم در ادامه هم به بیماری مبتلا نشوم.
انصاری عنوان کرد: شاید تلخ ترین خاطره ورزشی در سال ۹۹ تعطیلی تمرینات و استخرها بود. همه از شرایط تمرینی دور بودیم. اتفاق شیرینی هم برایم رخ نداد. شیوع کرونا هم تلخ ترین خاطره زندگی بود.

ملی پوش شنای ایران اضافه کرد: با عنایت به شیوع کرونا رقابت های لیگ برتر شنا لغو شد و فقط لیگ برتر واترپلو برگزار گردید. آرزوی سلامتی برای مردم ایران بخصوص ورزشکاران و کسانی که برای کسب سهمیه المپیک تلاش می کنند دارم امیدوارم به آرزویشان برسند و هرچه سریع تر از بیماری کرونا رهایی یابیم.

وی در انتها اظهار داشت: با عنایت به شرایط موجود اساسا تعطیلات و خوشگذرانی نخواهیم داشت. تمریناتم را ادامه می دهم و احتمالاً فروردین ماه یک اعزام برون مرزی خواهیم داشت.


منبع:

1400/01/11
19:35:11
0.0 / 5
849
تگهای خبر: المپیك , تمرین , تیم , تیم ملی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
مرکز اسپورت