اعتراض تعدادی از اهالی كاراته خوزستان چرا هیات از زیر بار مسئولیت شانه خالی می كند؟

اعتراض تعدادی از اهالی كاراته خوزستان چرا هیات از زیر بار مسئولیت شانه خالی می كند؟

به گزارش مرکز اسپرت خوزستان تعدادی از کاراته کاها و مربیان خوزستانی با انتشار اطلاعیه ای، اعتراض خویش را به وضع موجود این رشته در استان اعلام نمودند.


به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا در این بیانیه که علاوه بر ارسال به وزارت ورزش، معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و معاونت حقوقی، امور مجلس و هماهنگی امور استان های وزارت ورزش و جوانان، در اختیار ایسنا هم قرار داده شده، آمده است:
"نیروی انسانی در تمام دنیا مهم ترین سرمایه هر سازمانی بوده و در فدراسیون ها، هیات ها و تیم های ورزشی هم ورزشکاران و مربیان این نقش را ایفا می کنند و در صورتیکه توجهی به وضعیت تمرینی و پشتیبانی از آنها نشود، بطور قطع آن فدراسیون یا هیات با شکست و ناکامی روبه رو خواهد شد.
هیات کاراته استان خوزستان هم همچون سازمان هایی است که نیروی انسانی زیادی در خود دارد، اما آنچه که اهمیت دارد نحوه رسیدگی و توجه به آنها است که از دیرباز گرفتار مشکل بوده و این روزها بیشتر از همیشه نمایان شده است.
کاراته کاها همچون ورزشکاران محجوبی هستند که علیرغم مشکلات مالی و کمبود امکانات همیشه از جان و دل مایه گذاشته و هیچ وقت کم کاری نکرده اند؛ تا جایی که توانستند با تمام ناملایمات موجود در استان، همواره با تمام قوای خود در رقابت های کشور حضور یافتند، اما متاسفانه هیچ گاه توجهی که باید می شد، نشد و این روزها تصمیماتی در هیات کاراته خوزستان اتخاذ می شود که نه تنها چیزی از مشکلات ورزشکاران و مربیان کم نکرده، بلکه آنها را از مسیر اصلی خود برای موفقیت در مسابقات آینده دور کرده است.
فرهاد میناپور، رئیس هیات کاراته استان خوزستان در برنامه های انتخاباتی خود از آوردن اسپانسر به کاراته و برگزاری لیگ پویا و با کیفیت و اعزام تیم های استان به مسابقات کشور اطلاع داد و اعضای مجمع هم بر همین مبنا به او رای دادند، اما هیچ یک از برنامه های وی تابحال عملی نشده و کارهای غیرمنطقی که صورت می گیرد این رشته را بیشتر از پیش به قهقرا برده و روز به روز وضعیت بدتر از گذشته می شود.
تأمین مالی بودن یکی از مهم ترین دغدغه های هر ورزشکاری است و بطور قطع نبود آن تمرکز او را برای تمرین و مسابقه از بین می برد، اما در هیات فعلی که تصمیمات عجیب و غریب زیادی در آن گرفته می شود، تنها چیزی که اهمیت ندارد، آینده ورزشکاران است و معلوم نیست تصمیمات نخ نما و بدون اندیشه که سبب خشم جامعه کاراته در گذشته می شود در این هیات با چه دلیل و منطقی بوده است. وقتی ورزشکاران، لیگ قدرتمند ندارند، اعزام به مسابقات مهم کشور صورت نمی گیرد، به قهرمانان بها داده نمی گردد و... چطور به آینده ورزشی خود امیدوار باشند و برای استان و کشور افتخارآفرینی کنند؟ رئیس هیات که خود سابقه ای در این رشته دارد و می داند ورزشکاران در راه آماده سازی خود چه سختی هایی را متحمل می شوند؛ چگونه به این راحتی از زیر بار مسئولیت شانه خالی می کند؟ کسانی که این شرایط را به وجود آورده اند چطور می توانند پیش وجدان خود پاسخگو باشند؟
با این وجود تمام فرزندان کاراته کای خوزستان، علاوه بر نداشتن حمایت مادی، در حمایت های روحی و معنوی و حفظ جایگاه خود از جانب هیات هم گرفتار مشکل شده و با بدقولی و عدم برنامه ریزی مناسب و اجرای ناصحیح آنها آینده خوبی را متصور نیستند و علیرغم میل باطنی جهت شرکت در مسابقات آتی علاقه ای نشان نخواهند داد.
درخواست ما بعنوان تعدادی از مربیان فعال و قهرمانان استان که دغدغه جدی این رشته را داریم از مسؤلان وزارت ورزش و در راس آن مسعود سلطانی فر وزیر ورزش، ریاست فدراسیون سید حسن طباطبایی و همینطور افشین حیدری مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان این است که تا دیر نشده تدبیری صورت بگیرد که خدایی ناکرده در آینده نه چندان دور حسرت روزهای از دست رفته خورده نشود."
به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، حواشی و انتقادات نسبت به کاراته خوزستان جایی شدت یافت که هیات کاراته خوزستان اعلام نمود که هر کاراته کایی که تمایل دارد در مسابقات انتخابی تیم ملی (فروردین ماه ۱۴۰۰) شرکت کند، در صورتیکه مقام آورد یا به اردوی تیم ملی دعوت شد، هیات کاراته هزینه های وی را تقبل خواهد نمود. این اظهار نظر هم با واکنش تعدادی از اهالی کاراته خوزستان همراه بود چونکه معتقد هستند که هیات باید برای اعزام تیم برنامه داشته باشد و از همان ابتدا هزینه ها را تقبل کند، نه این که برای حمایت مالی شرط و شروط بگذارد.1400/01/02
18:24:48
0.0 / 5
912
تگهای خبر: تمرین , تیم , تیم ملی , رقابت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت