احمدی:

كرونا موجب ركود ورزش همگانی نشد

كرونا موجب ركود ورزش همگانی نشد

به گزارش مرکز اسپرت معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش اظهار داشت: کرونا نتوانست مانع رکود و وقفه کارهای همگانی در کشور شود.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا و به نقل از وزارت ورزش و جوانان، مراسم اختتامیه اولین لیگ تندرستی ایران با حضور مسئولین وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون ورزشهای همگانی و مقام آوران این رویداد نوین ورزشی انجام شد.

عبدالحمید احمدی، معاونت ورزش همگانی در این مراسم اظهار داشت: امورات مردم در جهان تحت تاثیر کرونا قرار گرفت و سبک زندگی و رفتارها متأثر از ویروس کرونا بود. ورزش نیز تحت تأثیر بیماری کرونا قرار گرفت و دنیای ورزش گرفتار رکود قابل توجهی شد. تقریباً کارهای ورزش قهرمانی با وقفه مواجه گردید، المپیک یک سال به تعویق افتاد. زمان زیادی تا المپیک باقی نمانده اما هنوز مشخص نیست المپیک برگزار می شود یا خیر.

وی اضافه کرد: اما با وجود شیوع ویروس کرونا موفق شدیم در ورزش همگانی، توقف و رکود را به فعالیت تبدیل کردیم. با ابداع و طرح های جدید شاهد تلاش گستره در ورزش همگانی در استان های کشور بودیم. ورزش همگانی مسیری را باز کرد تا مردم بتوانند با شرایط کرونا بهتر زندگی کنند و از وضعیت جسمانی، روحی وروانی بیشتری برخوردار باشند.

وی اضافه کرد: سعی کردیم مقاوت آنها در مقابله با کرونا بیشتر باشد. با ایده پردازی و ابداع هدف داشتیم ورزش همگانی را دنبال نماییم. کرونا نتوانست موجب رکود ورزش همگانی در کشور باشد که این مرهون حضور همکارانم در فدراسیون همگانی و استانها بود.

احمدی اظهار نمود: با وجود سختی های حضور در میدان فعالیت، همکارانم کار را انجام دادند. با به کار گیری ظرفیت هایی که می شد مردم را بوسیله رسانه ملی و فضای مجازی استفاده نمود. سال ۹۹ برای ورزش همگانی کشور با تجربه های متفاوت همراه بود که بسیار باارزش است و توانستیم شرایط جدیدی در کارهای همگانی کشور رقم بزند.

وی افزود: لیگ تندرستی نشان داد نوع آوری چقدر در مشارکت مردم تأثیر گذار است. توانستیم همه خانه ها و فضاهای قابل استفاده را به مکان ورزشی تبدیل کردیم.
احمدی اظهار داشت: تبعات روانی ناشی از کرونا در احاد مردم خصوصاً بانوان تأثیر گذار بود شاید کم هزینه ترین راه برای مقابله به اثرات روانی ترویج ورزش همگانی است. بر اساس گزارش ها کرونا تأثیر گزاری زیادی در افراد چاق داشته است. هرچه تحرک بیش تر، سلامتی بیش تر خواهد بود. بوسیله ورزش و فعالیت بدنی بتوانیم شرایط سلامتی مردم را ارتقا دهیم پس تبعات ناشی از کرونا ادامه دارد. خوشبختانه واکسن در کشور حل شده اما برای همه گیری زمان خواهد برد. برای شش ماه اول سال ۱۴۰۰ باید با شرایط کرونا برنامه ورزش همگانی را ادامه دهیم.
وی اظهار داشت: ورزش همگانی نیاز به کار جهادی دارد. ورزش همگانی تفریح و سرگرمی نیست. این مسئولیت ما را بیشتر می کند. همه یک خانواده هستیم که به هدف را دنبال می نماییم. باید صدای رسا تری در جامعه ایجاد نماییم تا پیام به مردم برسد و مسئولان ورزش کشور را در ورزش همگانی هم گام نماییم. اعتقاد دارم اگر در راه خدا که مصلحت خواست خداست گام برداریم خدا نیز کمک خواهدنمود. عنایت و لطف و پشتیبانی خداوند برایمان ملموس بوده است.
احمدی در آخر به تأثیر رسانه در فراگیری ورزش همگانی اشاره و اظهار داشت: نباید از رسانه غافل شویم. تعامل با رسانه باید مورد توجه قرار گیرد.
منبع:

1399/12/24
23:07:57
0.0 / 5
1102
تگهای خبر: المپیك , تیم , سلامت , فدراسیون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
مرکز اسپورت