مشاركت ۷۰ هزار نفر در اولین دوره لیگ تندرستی ایران

مشاركت ۷۰ هزار نفر در اولین دوره لیگ تندرستی ایران

مرکز اسپرت: بیش از 70 هزار نفر در اولین دوره لیگ تندرستی فدراسیون ورزشهای همگانی که با هدف رفع کم تحرکی در دوران کرونا برگزار شد، مشارکت کردند.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از فدراسیون ورزشهای همگانی، «لیگ تندرستی» ایران که برای اولین بار و با مشارکت ۳۲ هیات استانی، نزدیک به ۵۰۰ شهرستان و بیش از ۱۵۰۰ کمیته استانی از طرف فدراسیون ورزشهای همگانی و در طرح زمستان فعال انجام شد با معرفی استانها، شهرستانها و کمیته های برتر به انتها رسید.
در اختتام این رویداد نوین حوزه ورزش همگانی که بیش از ۷۰ هزار نفر در آن شرکت داشتند، در بخش استانها خراسان شمالی، سمنان و آذربایجان غربی به عناوین اول تا سوم رسیدند.
در جدول رده بندی سازمان آمادگی جسمانی و روش های تمرینی رشته های جیمستیک، تمرینات معلق و جامپینگ فیتنس اول تا سوم شدند و در جدول سازمان ورزشهای رقابتی و تفریحی نیز رشته های پرثوآ، روپایی و طناب زنی گوی سبقت را از سایر رقبا ربودند و بعنوان سه رشته برتر این سازمان لقب گرفتند.
لیگ تندرستی ایران بعنوان یکی از بزرگ ترین و اثرگذارترین رویدادهای تاریخ ورزش همگانی با هدف کاهش کم تحرکی خصوصاً در دوران کرونا از اوایل بهمن ماه تا نیمه اسفند اجرا شد.
شهرستانهای برتر در اولین دوره لیگ تندرستی ایران عبارتند از:
۱- کرمانشاه
۲- بوکان
۳- بجنورد
۴- شیراز
۵- آمل
۶- دابودشت
۷- جهرم
۸- اراک
۹- شهرکرد
۱۰- تهران
۱۱- سمنان
۱۲- بوشهر
۱۳– میاندوآب
۱۴- زرقان
۱۵- کهگیلویه
۱۶- ماهنشان
۱۷- زنجان
۱۸- بیرجند
۱۹- محلات
۲۰- بندرانزلی
۲۱- آزادشهر
۲۲- خرم آباد
۲۳- گالیکش
۲۴- مانه و سملقان
۲۵- قصرقند


منبع:

1399/12/19
15:04:31
0.0 / 5
932
تگهای خبر: تمرین , رقابت , فدراسیون , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت