كیومرث هاشمی:

ژیمناستیک نباید دیگر صدمه ببیند

ژیمناستیک نباید دیگر صدمه ببیند

به گزارش مرکز اسپرت، وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: الفتی اعتماد به نفس خوبی دارد و ما امیدواریم آنرا در المپیک هم حفظ کند.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، کیومرث هاشمی ظهر امروز (چهارشنبه)، با حضور در آکادمی ژیمناستیک سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، به محل تمرین مهدی الفتی، عضو تیم ملی ژیمناستیک قبل از رقابت های المپیک ۲۰۲۴ پاریس حضور یافت و جویای آخرین وضعیت این المپین کشورمان شد.
هاشمی در حاشیه بازدید از اردوی مهدی الفتی ژیمناست المپیکی ایران اظهار داشت: برای نخستین بار در این رشته صاحب سهمیه شدیم و این نشان داده است که در این رشته ظرفیت وجود دارد. باید بیشتر از قبل به ژیمناستیک توجه گردد. این موفقیت ها متعلق به مهدی الفتی است اما در توسعه این رشته می تواند کمک نماید. رشته سختی است و من تقدیر می کنم از شما و امیدوارم که موفق باشید. الفتی اعتماد به نفس خوبی دارد و ما امیدواریم آنرا در المپیک هم حفظ کند. او چند حرکت در این بازدید انجام داد که دو حرکت آن خیلی خوب بود و به قول مربیان این حرکات صاحب مدال می شود.
وزیر ورزش اظهار داشت: نزدیک به ۵۷۰ مکان اختصاصی برای ژیمناستیک داریم و این خیلی خوب است، باید فدراسیون به باشگاه ها مجوز بدهد و لیگ پویایی داشته باشند. تلاش کردیم اعتبارات را نسبت به سال قبل افزایش دهیم. پرداخت خوبی به مجموعه فدراسیون ها داشتیم تا دستشان باز باشد. باید تمرکز خویش را در المپیک بگذارید و گوش به فرمان مربی خود باشید. دغدغه شما هم حل خواهد شد و به آن فکر نکنید. باید در سایه آرامش پیش بروید. ژیمناستیک صدمه دیده و نباید دیگر بیشتر از این صدمه ببیند. در قسمت تهیه تجهیزات هم مبالغی تعیین شده تا بهتر این رشته توسعه پیدا کند.
رضا خیرخواه سرمربی الفتی هم اظهار داشت: سالهای سختی را پشت سر گذاشتیم تا امروز مهدی به این مرحله رسیده است. ما برای کسب مدال بازی های آسیایی هدفگذاری کرده بودیم. گرفتن سهمیه در المپیک خیلی دشوار می باشد و ما بدون هیچ امکاناتی سهمیه گرفتیم اما با قدرت ایستادیم. ایمان داشتیم که می توانیم و انجام شد. قول مدال نمی دهیم چون نه من و نه مهدی تجربه المپیک نداریم اما می رویم و تمام تلاش خویش را می نماییم. با برنامه ریزی هایی که داشتیم تمام زور خویش را می زنیم و می خواهیم پرچم ایران را بالا ببریم.
اینچه درگاهی هم اظهار داشت: خیرخواه از سال ۹۶ در تیم ملی مربی بود و از زندگی خود گذاشته است. الفتی هم پس از ۶۰ سال سهمیه گرفت. البته او پیشتر در قسمت جوانان هم سهمیه المپیک گرفته بود که به علت صدمه نتوانست برود. از شما هم تشکر می کنم که به ژیمناستیک نگاه می کنید و در قسمت تجهیزات هم کمک کردید.


منبع:

1403/04/21
11:24:05
0.0 / 5
34
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت