با اعلام فدراسیون جهانی تیراندازی؛

محمد بیرانوند جوان ترین تیرانداز حاضر در المپیک پاریس

محمد بیرانوند جوان ترین تیرانداز حاضر در المپیک پاریس

مرکز اسپرت: با بیان فدراسیون جهانی تیراندازی محمد بیرانوند به عنوان جوان ترین تیرانداز حاضر در المپیک پاریس معرفی گردید.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، فهرست نهایی تیراندازان حاضر در المپیک ۲۰۲۴ پاریس توسط فدراسیون جهانی اعلام گردید. بر این اساس ۳۴۰ تیرانداز از ۸۱ کشور و دو عضو دیگر از تیم پناهندگان کمیته بین المللی المپیک (IOC) در پاریس حضور خواهند داشت.
چین و هند با ۲۱ ورزشکار بیشترین تعداد نماینده در رشته تیراندازی را در المپیک ۲۰۲۴ پاریس دارند.
البته باتوجه به اعلام تعدادی از کشورها، یک تیرانداز در دو بخش تیراندازی خواهدنمود که بر این اساس این ۳۴۲ ورزشکار در ۴۳۲ خط استارت شرکت خواهند کرد.
نینو سالوکوادزه، از گرجستان با ۵۵ سال در ماده تپانچه ۲۵ متر زنان در دهمین المپیک خود بصورت متوالی شرکت می کند و این تعداد حضور با رکورد یان میلار، سوارکاری از کانادا برابری می کند. سالوکوادزه همین طور در بازی های ریو ۲۰۱۶ عنوان نخستین مادری را لقب گرفت که در همان تیم پسرش نیز حضور دارد.
این تیرانداز گرجستانی که مجموعه کاملی از مدال های المپیک را در اختیار دارد، مسن ترین ورزشکار تیراندازی در این بازی ها نخواهد بود بلکه لئونل مارتینز ۶۰ ساله از ونزوئلا عنوان مسن ترین تیرانداز این دوره را در اختیار دارد.
امیلی جاگی ۱۵ ساله که امسال در تفنگ ۵۰ متر سهمیه المپیک را کسب نمود و اگر تابستان امسال در پاریس مسابقه می داد، جوان ترین المپیکی ورزش تیراندازی می شد اما او جایی در تیم سوئیس نداشت و همراه این تیم در المپیک شرکت نمی کند بدین سان جوان ترین ورزشکار شرکت کننده در پاریس ۲۰۲۴، محمد بیرانوند ۱۵ ساله خواهد بود که سهمیه المپیک را برای ایران به دست آورد.

1403/04/20
18:53:55
0.0 / 5
26
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیم , فدراسیون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت