برای رفتن روی سكو زود است؛

گفتگوی مهر با سرمربی کره ای تیروکمان

گفتگوی مهر با سرمربی کره ای تیروکمان

به گزارش مرکز اسپرت، سرمربی کره ای تیروکمان اعتقاد دارد پیشرفت ملی پوشان ایران در یک سال و نیم اخیر به قدری خوب بوده که رقبا دوست ندارند دیگر با تیم قدرتمند ما مقابله کنند.سونگ چیل هونگ، سرمربی تیم ملی تیر و کمان ایران در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد میزان رضایتش از عملکرد ملی پوشان در کاپ جهانی ترکیه اظهار نمود: از عملکرد تیم راضی نیستم چون ما اهداف بزرگتری داشتیم. در تلاش بودیم در قسمت تیمی بانوان به سهمیه دست یابیم که این هدف ما محقق نشد. فکر می کنم دلیل این اتفاق هم این باشد که ما زیادی به کسب سهمیه در این بخش امیدوار بودیم و فشار زیادی را به ورزشکارانمان تحیمل کردیم.
وی اضافه کرد: ملی پوشان ایران با این که کم تجربه بودند ولی واقعا با مهارت هستند اما متاسفانه نتوانستند این مهارت را خوب مدیریت کنند. تیراندازی با کمان ایران در یک سال و نیم اخیر رشد خوبی داشته و در مسابقات نتایج مناسبی به دست آورده است ولی با این وجود معتقدم ضعیف ترین ورژن خودشان را در کاپ جهانی ترکیه به نمایش گذاشتند.
سرمربی تیم ملی تیر و کمان در پاسخ به این پرسش که شما و مبینا فلاح برای اولین بار مقرر است در المپیک حضور داشته باشید؛ فکر می کنید چه نتیجه ای را کسب کنید؟ اظهار داشت: امیدواریم که نتیجه خوبی بگیریم. هم اکنون تنها تمرکز ما روی تمرینات فلاح است. متاسفانه به علت محدودیت هایی که داریم نمی توانیم صد درصد کاری که می خواهیم را انجام دهیم اما تلاش ما این خواهد بود که بهترین نتیجه ممکن را به دست بیاوریم.
وی افزود: متاسفانه کار در المپیک برای ما سخت خواهد بود چون آنجا ایجنت نداریم. هم اکنون هم احتیاج به یکسری تجهیزات و امکانات داریم که فراهم کردن شان دشوار است.

سونگ چیل هونگ، مربی کره ای تیم ملی ضمن اشاره به پیشرفت کمانداران در دو سال قبل اظهار داشت: از زمانیکه به ایران آمدم خوشبختانه رشد تیراندازی با کمان ایران چشم گیر بوده است. هم اکنون ما در مسابقات بین المللی مورد توجه هستیم و برای مابقی تیم ها به حریف قدرتمندی تبدیل شدیم بشکلی که رقبا دیگر دوست ندارند با ما مسابقه دهند.
وی در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص این که فکر می کنید تیروکمان ایران با این سرعت پیشرفتی که شما به آن معتقدید روزی در المپیک روی سکو می رود؟ توضیح داد: برای رفتن روی سکو زود است اما اگر این روند ادامه پیدا کند و همه چیز با برنامه پیش برود میتوان در المپیک مدال هم گرفت.
سرمربی تیم ملی در واکشن به حذف کمانداران ایران در همان بازی نخست در ادوار گذشته المپیک اظهار داشت: بله همواره اینطور بوده که المپین های ایران در همان بازی نخست حذف شدند ولی تلاش ما اینست که بتوانیم در پاریس بهترین نتیجه تاریخ ایران را رقم بزنیم. همانطور که گفتم ما در این بازی ها و حتی حالا که تمرین می نماییم محدودیت داریم امیدوارم این محدودیت ها در روز مسابقه پاگیر ما نشود. هدف ما اینست نتیجه ای بهتر از دوره های قبل به دست بیاوریم.
سونگ چیل هونگ در مورد ادامه همکاری با فدراسیون ایران پس از بازی های المپیک اظهار داشت: در این مورد باید با فدراسیون صحبت نماییم چون باید دید فدراسیون چه تصمیمی دارد و در نهایت مشورت های لازم صورت گیرد بعد تصمیم گیری نماییم.


منبع:

1403/04/16
12:17:51
0.0 / 5
50
تگهای خبر: المپیك , بازی , تجهیزات , تمرین
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت